Biologiem noderīgas grāmatas

Biologiem noderīgas grāmatas

Sākumlapa

Meklēt

Jaunumi

BSA

Latvijas Valsts Bioloģijas olimpiāde

Uzskates materiāli

Noderīgas grāmatas

Pieredzes apmaiņa

BSA fotoalbums

Latvijas Dabas fotoalbums

Noderīgas norādes

Apgādā Zvaigsne ABC iznākušaas vairākas jaunas grāmatas, kas varētu noderēt biologiem.

Klaas Nordheiss „Dārza augi”

Grāmatas autors ir nīderlandietis. Šajā grāmatā sniegta informācija par ļoti daudziem dārza augiem, to kopšanu, šķirnēm un šķirņu grupām. Aplūkoti gan koki un krūmi, gan viengadīgi un daudzgadīgi lakstaugi. Norādīts, kāda augšanas vieta katram augam ir vispiemērotākā, ar kādām problēmām var saskarties šo augu audzētāji. „Dārza augi” ir bagātīgi ilustrēti ar krāsainiem fotoattēliem. Grāmatas tulkotāja Silvija Ruisa ir norādījusi, kuri no minētajiem augiem pie mums nav salcietīgi, savukārt autors ir īpaši atzīmējis tos augus, kas, viņaprāt ir īpaši krāšņi.

Niko Vermuelens „Derīgie augi”

Grāmata informē par dažādiem ikdienas dzīvē noderīgiem augiem, kurus var audzēt dārzā. Tajā iekļauti ārstniecības augi, kā arī kulinārijā, vilnas un audumu krāsošanā, kosmētikā un parfimērijā izmantojami augi. Enciklopēdija iepazīstina arī ar indīgiem un narkotiskās vielas saturošiem augiem, norādot, kādas ir galvenās saindēšanās pazīmes. Lai gan tajā iekļauti arī daži tropu un subtropu augi, tomēr galvenokārt akcentēta tādu augu audzēšana, kurus katrs no mums var iestādīt vai iesēt savā dārzā. Tajā atradīsiet arī daudzus savvaļas augus, ko „ir moderni” audzēt dārzos. Sniegtas arī interesantas ziņas par daudzu augu izcelšanos un lietošanu senos laikos.

Niko Vermuelens „Telpaugi”

Šī grāmata sniedz īsu informāciju par daudziem telpaugiem . Tā labi noderēs arī iesācējiem, jo doti prakstiski ieteikumi dažādu augu audzēšanā. Grāmatā aplūkotie augi ir sagrupēti pēc to augšanas prasībām. Tajā ir krāšņas augu fotogrāfijas.

Estere Verhofa-Verhallena „Suņi”

Šī ir plaša, skaista enciklopēdija par vairāk nekā 225 suņu šķirnēm. Grāmatā doti padomi, kā suņus barot, kopt un apmācīt. Sniegtas rekomendācijas par konkrēto šķirņu piemērotību ģimenēm ar bērniem.

Estere Verhofa-Verhallena „Kaķi”

Šī enciklopēdijas sniedz vispusīgas atbildes un jautājumiem par kaķu šķirnēm, to izcelšanos, par kaķu uzvedību un raksturu. Tajā sīki aplūkoti kaķu turēšanas jautājumi un doti lietpratēju padomi esošajiem un topošajiem kaķu īpašniekiem.

Izdevnieciba «Lielvards»

Izdevnieciba "Lielvards" ir izdevusi lielisku macibu gramatu un darba burtnicu 9. klasei cilveka anatomija, fiziologija un higiena. Ta autores ir Regina Gribuste un Erika Nagle. Sikaku informaciju meklejiet http://www.lielvards.lv

© BSA 2014.08.20-15:31
Juridiskā adrese:
    Kronvalda bulv. 4,
    Rīga, LU Bioloģijas fakultāte.

Materiālus mājas lapai iesūtīt Marutai Kusiņai
Kr. Valdemāra ielā 6,6. stāvs pa kreisi, dabaszinātņu redakcija (Rīga) vai elektroniski:
dabaszinibas@zvaigzne.lv

Domu doze (atsauksmju grāmata)

Paldies par atsaucību!